SaskTel Tankard Last Chance
Curling Scores
SaskTel Tankard Last Chance
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 12 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Garret Fedak Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
| Brandon Zuravloff Yorkton, SK |
1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | X | 10 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Garret Fedak
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Brandon Zuravloff
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Garret Fedak
| Games: | 21 |
| Record: | 6W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Brandon Zuravloff
| Games: | 24 |
| Record: | 7W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Garret Fedak
Brandon Zuravloff
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












