SaskTel Tankard Last Chance
Curling Scores
SaskTel Tankard Last Chance
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 12 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Garret Springer Regina, SK |
![]() |
0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | X | 7 | |||||
| Garret Fedak Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Garret Springer
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.06 |
| PA/G: | 5.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Garret Fedak
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Garret Springer
| Games: | 42 |
| Record: | 19W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Garret Fedak
| Games: | 21 |
| Record: | 6W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Garret Springer
Garret Fedak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















