Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Tour Spiel
Curling Scores
Scott Comfort RE/MAX Blue Chip Tour Spiel
Dec 15 - 17, 2023
|
| Draw Dec 17 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kelly Knapp Regina, SK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | ||
| Garret Fedak Saskatoon, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kelly Knapp
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 4.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Garret Fedak
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.74 |
| PA/G: | 6.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Kelly Knapp
| Games: | 45 |
| Record: | 37W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.92 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Garret Fedak
| Games: | 21 |
| Record: | 6W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Kelly Knapp
Garret Fedak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















