Swiss Curling National Qualifier
Curling Scores
Swiss Curling National Qualifier
Jan 26 - 28, 2024
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yves Stocker
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.61 |
| PA/G: | 3.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Andrin Schnider
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.58 |
| PA/G: | 2.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.83 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Yves Stocker
| Games: | 83 |
| Record: | 57W - 26L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.99 |
| PA/G: | 6.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Andrin Schnider
| Games: | 62 |
| Record: | 30W - 32L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Yves Stocker
Andrin Schnider
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














