WCT Tallinn Mixed Doubles International
Curling Scores
WCT Tallinn Mixed Doubles International
Sep 21 - 24, 2023
|
| Draw Sep 23 - 5:10 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ramsfjell/Ramsfjell Trondheim, NOR |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | X | 7 | |||
| Otaegi/Unanue San Sebastian, ESP |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Otaegi/Unanue
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 19 |
| Record: | 14W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 9.52 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Otaegi/Unanue
| Games: | 41 |
| Record: | 23W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 8.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Ramsfjell/Ramsfjell
Otaegi/Unanue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















