Mixed Doubles Slovakia Cup 1
Curling Scores
Mixed Doubles Slovakia Cup 1
Nov 2 - 5, 2023
|
| Draw Nov 4 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Valachova/Pitonak Bratislava, SVK |
![]() |
7 | X | 7 | ||||||||
| Sibilikova/Kardosinec Prague, CZE |
0 | X | 0 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Valachova/Pitonak
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Sibilikova/Kardosinec
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 13.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Sibilikova/Kardosinec
| Games: | 41 |
| Record: | 23W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 8.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Valachova/Pitonak
Sibilikova/Kardosinec
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












