Czechia National Mixed Doubles Qualifier
Curling Scores
Czechia National Mixed Doubles Qualifier
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 12 - 10:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Naceradska/Havlena Prague, CZE |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | X | 6 | |||
| Neznalova/Neznal Prague, CZE |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Naceradska/Havlena
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 9.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Neznalova/Neznal
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 5.65 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Naceradska/Havlena
| Games: | 17 |
| Record: | 7W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 10.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Neznalova/Neznal
| Games: | 13 |
| Record: | 2W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.30 |
| PA/G: | 12.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Naceradska/Havlena
Neznalova/Neznal
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












