GOLDLINE Mixed Doubles Royal Montreal
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Royal Montreal
Feb 16 - 18, 2024
|
| Draw Feb 18 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gerbaulet/Caie Montréal, QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | ||
| Leask/Aumond Montreal, QC |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gerbaulet/Caie
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.21 |
| PA/G: | 11.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Leask/Aumond
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.19 |
| PA/G: | 15.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Gerbaulet/Caie
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.21 |
| PA/G: | 11.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Leask/Aumond
| Games: | 12 |
| Record: | 3W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.51 |
| PA/G: | 11.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Gerbaulet/Caie
Leask/Aumond
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












