King Cash Spiel
Curling Scores
King Cash Spiel
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 22 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Diane Gushulak Vancouver, BC |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Steph Jackson-Baier Victoria, BC |
0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Diane Gushulak
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Steph Jackson-Baier
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Diane Gushulak
| Games: | 42 |
| Record: | 19W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 8.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Steph Jackson-Baier
| Games: | 27 |
| Record: | 10W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 8.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Diane Gushulak
Steph Jackson-Baier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














