HARDLINE Sherbrooke Mixed Doubles
Curling Scores
HARDLINE Sherbrooke Mixed Doubles
Nov 17 - 19, 2023
|
| Draw Nov 18 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dong/Ma Beijing, CHN |
0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
| Han/Zou Beijing, CHN |
![]() |
3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dong/Ma
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.48 |
| PA/G: | 5.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Han/Zou
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.46 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Dong/Ma
| Games: | 22 |
| Record: | 15W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.71 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Han/Zou
| Games: | 25 |
| Record: | 19W - 5L1T |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.47 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Scoring Records - Season
Dong/Ma
Han/Zou
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















