Island Shootout
Curling Scores
Island Shootout
Nov 10 - 13, 2023
|
| Draw Nov 11 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nicholas Connolly Seattle, WA |
0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
| Paul Cseke Victoria, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nicholas Connolly
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 8.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Paul Cseke
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.30 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Nicholas Connolly
| Games: | 35 |
| Record: | 17W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Paul Cseke
| Games: | 26 |
| Record: | 13W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Nicholas Connolly
Paul Cseke
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















