Swiss Junior Championships
Curling Scores
Swiss Junior Championships
Mar 15 - 24, 2024
|
| Draw Mar 24 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Lars Brauchli Wildhaus, SUI |
0 | |||||||||||||
| Lars Brauchli Wildhaus, SUI |
0 | |||||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lars Brauchli
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Lars Brauchli
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lars Brauchli
Lars Brauchli
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











