MCT Curling Cup
Curling Scores
MCT Curling Cup
Nov 10 - 12, 2023
|
| Draw Nov 10 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lisa McLeod Winnipeg, MB |
0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 6 | |||
| Shae Bevan Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lisa McLeod
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.72 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.85 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Shae Bevan
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 9.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Lisa McLeod
| Games: | 47 |
| Record: | 26W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 7.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Lisa McLeod
Shae Bevan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















