Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Curling Scores
Ontario Kinghome Mixed Doubles Provincial Championship
Feb 22 - 25, 2024
|
| Draw Feb 23 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kiemele/Singer Toronto, ON |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | ![]() | 5 | |||
| Ford/Campbell Kitchener-Waterloo, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kiemele/Singer
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.07 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Ford/Campbell
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Kiemele/Singer
| Games: | 21 |
| Record: | 11W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Ford/Campbell
| Games: | 57 |
| Record: | 33W - 24L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.60 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Scoring Records - Season
Kiemele/Singer
Ford/Campbell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














