Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Curling Scores
Ontario Mixed Doubles Tour Championship
Jan 12 - 14, 2024
|
| Draw Jan 13 - 9:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Guilbault/Fenech Kingston, ON |
1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | |||
| Davis/Davis Mississauga, ON |
0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Guilbault/Fenech
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 9.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Davis/Davis
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 12.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Guilbault/Fenech
| Games: | 18 |
| Record: | 4W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 11.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Davis/Davis
| Games: | 18 |
| Record: | 1W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.27 |
| PA/G: | 11.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Guilbault/Fenech
Davis/Davis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











