Palmerston Mixed Doubles Spiel
Curling Scores
Palmerston Mixed Doubles Spiel
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Nov 3 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mallett/Jackson Toronto, ON |
0 | 0 | X | 0 | ||||||||
| Guilbault/Fenech Kingston, ON |
1 | 0 | X | 1 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mallett/Jackson
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Guilbault/Fenech
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.60 |
| PA/G: | 8.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Mallett/Jackson
| Games: | 61 |
| Record: | 28W - 33L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 8.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Guilbault/Fenech
| Games: | 18 |
| Record: | 4W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 11.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Mallett/Jackson
Guilbault/Fenech
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













