U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Aug 29 - Sep 2, 2023
|
| Draw Sep 1 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ryan Wiebe Winnipeg, MB |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
| Rylan Kleiter Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | ||
Event Statistics
Ryan Wiebe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rylan Kleiter
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 5.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Ryan Wiebe
| Games: | 55 |
| Record: | 33W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 6.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Rylan Kleiter
| Games: | 75 |
| Record: | 45W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Ryan Wiebe
Rylan Kleiter
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Jongduk Park (Sep 21, 2023)
> 4 in 6th End vs. Sam Mooibroek (Sep 2, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Ryan Jacques (Aug 31, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 5th End vs. Kevin Koe (Nov 18, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Karsten Sturmay (Oct 21, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Sam Mooibroek (Sep 1, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Karsten Sturmay (Aug 26, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















