MCT Curling Cup
Curling Scores
MCT Curling Cup
Nov 10 - 12, 2023
|
| Draw Nov 12 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kim Rhyme Minneapolis, MN |
![]() |
0 | 1 | 1 | 4 | 4 | X | 10 | ||||
| Honoka Sasaki Kitami, JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kim Rhyme
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.18 |
| PA/G: | 5.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Honoka Sasaki
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Kim Rhyme
| Games: | 35 |
| Record: | 16W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 7.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Honoka Sasaki
| Games: | 49 |
| Record: | 25W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.10 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Kim Rhyme
Honoka Sasaki
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















