Curling Alberta U20 Provincials
Curling Scores
Curling Alberta U20 Provincials
Mar 6 - 10, 2024
|
| Draw Mar 7 - 11:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Myla Plett Airdrie, AB |
X | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | |||
| Gracelyn Richards Edmonton, AB |
![]() |
X | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Myla Plett
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.24 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Gracelyn Richards
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 8.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Myla Plett
Gracelyn Richards
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















