Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic
Curling Scores
Curlers Corner Autumn Gold Curling Classic
|
| Draw Oct 7 - 10:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Seungyoun Ha Chuncheon , KOR |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | |||
| Tabitha Peterson St. Paul, MN |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.93 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
| Games: | 72 |
| Record: | 42W - 30L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 5W - 5L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 74 |
| Record: | 43W - 31L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Bobae Kang (Jun 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 3rd End vs. Quinn Walsh (Sep 14, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 6th End vs. Kerri Einarson (Oct 19, 2023)
> 4 in 4th End vs. Eun ji Gim (Sep 23, 2023)
> 4 in 8th End vs. Eunjung Kim (Jun 28, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 4th End vs. Katelyn Wasylkiw (Oct 14, 2023)
> 3 in 4th End vs. Bobae Kang (Jun 23, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Stefania Constantini (Dec 14, 2023)
> 4 in 5th End vs. Adriana Camarena (Oct 31, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Minseo Kim (Oct 8, 2023)
> 4 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 24, 2023)
> 4 in 6th End vs. Christine McMakin (Sep 22, 2023)
> 4 in 1st End vs. Kaitlin Jewer (Sep 9, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 3rd End vs. Chelsea Principi (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Kayla Skrlik (Dec 8, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Robyn Silvernagle (Dec 7, 2023)
> 4 in 6th End vs. Abby Marks (Oct 8, 2023)
> 4 in 8th End vs. Sarah Fenson (Sep 23, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Danielle Inglis (Sep 7, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 7, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 8 -- Sat, Oct 7 -- 8:15pm MT | |||
| Gim | 7 | Final | |
| Brown | 5 | (7) | |
| Ha | 5 | Final | |
| Peterson | 3 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 6 | Final | |
| Reese-Hansen | 2 | (6) | |
| Ackerman | 10 | Final | |
| Nakamura | 4 | (7) | |
| Marks | 6 | Final | |
| Wytrychowski | 1 | (7) | |
| Bowman | 2 | Final | |
| Kim | 7 | (7) | |
| Ueno | 5 | Final | |
| Martin | 0 | (6) | |
| Gim | 7 | Final | |
| Brown | 5 | (7) | |
| Ha | 5 | Final | |
| Peterson | 3 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 6 | Final | |
| Reese-Hansen | 2 | (6) | |
| Ackerman | 10 | Final | |
| Nakamura | 4 | (7) | |
| Marks | 6 | Final | |
| Wytrychowski | 1 | (7) | |
| Bowman | 2 | Final | |
| Kim | 7 | (7) | |
| Ueno | 5 | Final | |
| Martin | 0 | (6) |
| Gim | 7 | Final | |
| Brown | 5 | (7) | |
| Ha | 5 | Final | |
| Peterson | 3 | (8) ![]() |
|
| Cameron | 6 | Final | |
| Reese-Hansen | 2 | (6) | |
| Ackerman | 10 | Final | |
| Nakamura | 4 | (7) | |
| Marks | 6 | Final | |
| Wytrychowski | 1 | (7) | |
| Bowman | 2 | Final | |
| Kim | 7 | (7) | |
| Ueno | 5 | Final | |
| Martin | 0 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















