Summer Series
Curling Scores
Summer Series
|
| Draw Aug 24 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
4 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 8 | |||
| Yannick Martel Saguenay, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 8.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 44 |
| Record: | 33W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.80 |
| PA/G: | 6.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Ryan Wiebe (Sep 27, 2023)
> 2 in 4th End vs. Brad Gushue (Sep 22, 2023)
> 2 in 4th End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Sep 20, 2023)
> 2 in 5th End vs. Owen Purcell (Aug 27, 2023)
> 2 in 5th End vs. Sam Steep (Aug 24, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















