Jim Sullivan Curling Classic
Curling Scores
Jim Sullivan Curling Classic
Nov 17 - 19, 2023
|
| Draw Nov 17 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rene Comeau Fredericton, NB |
![]() |
2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Nick Mosher Halifax, NS |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rene Comeau
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 5.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Nick Mosher
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.24 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Rene Comeau
| Games: | 31 |
| Record: | 15W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Nick Mosher
| Games: | 12 |
| Record: | 9W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Rene Comeau
Nick Mosher
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














