Insitu Players Open
Curling Scores
Insitu Players Open
|
| Draw Oct 15 - 12:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Brendan Bottcher Calgary, AB |
![]() |
3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 4.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 74 |
| Record: | 53W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 3L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Simon Hebert (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Ryan Wiebe (Sep 27, 2023)
> 2 in 4th End vs. Brad Gushue (Sep 22, 2023)
> 2 in 4th End vs. James Craik (Sep 21, 2023)
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Sep 20, 2023)
> 2 in 5th End vs. Owen Purcell (Aug 27, 2023)
> 2 in 5th End vs. Sam Steep (Aug 24, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 5th End vs. Jacob Libbus (Sep 8, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 8th End vs. James Grattan (Mar 6, 2024)
> 5 in 2nd End vs. Jared Kolomaya (Dec 2, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Glenn Howard (Dec 4, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Matt Dunstone (Oct 19, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















