MCT Atkins Curling Supplies Classic
Curling Scores
MCT Atkins Curling Supplies Classic
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 22 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Elizabeth Cousins Boston, MA |
1 | X | 1 | |||||||||
| Rachel Kaatz Winnipeg, MB |
0 | X | 0 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Elizabeth Cousins
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Rachel Kaatz
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Elizabeth Cousins
| Games: | 30 |
| Record: | 14W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 8.17 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Elizabeth Cousins
Rachel Kaatz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















