Curling Stadium North Bay Women's Spiel
Curling Scores
Curling Stadium North Bay Women's Spiel
Nov 23 - 26, 2023
|
| Draw Nov 24 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sarah Bailey St. Catharines, ON |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
| Laura Johnston North Bay, NONT |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Sarah Bailey
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Laura Johnston
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Sarah Bailey
| Games: | 29 |
| Record: | 12W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Laura Johnston
| Games: | 13 |
| Record: | 3W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.50 |
| PA/G: | 9.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Sarah Bailey
Laura Johnston
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












