Curl Mesabi Classic
Curling Scores
Curl Mesabi Classic
Nov 17 - 19, 2023
|
| Draw Nov 19 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Miranda Scheel Fargo, ND |
0 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | X | 1 | |||
| Laurie St-Georges Montreal, QC |
![]() |
1 | 4 | 4 | 0 | X | X | X | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Miranda Scheel
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.47 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Laurie St-Georges
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Miranda Scheel
| Games: | 41 |
| Record: | 15W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 7.19 |
| PA/G: | 8.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Laurie St-Georges
| Games: | 51 |
| Record: | 32W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.59 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Miranda Scheel
Laurie St-Georges
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















