Point Optical Curling Classic
Curling Scores
Point Optical Curling Classic
Sep 26 - 29, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jeff Hartung Langenburg, SK |
0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
| Brock Virtue Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jeff Hartung
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Brock Virtue
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeff Hartung
Brock Virtue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jeff Hartung | ||
| Brock Virtue | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















