Original 16 Mens Cash Spiel
Curling Scores
Original 16 Mens Cash Spiel
Nov 10 - 12, 2023
|
| Draw Nov 12 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||
| Daymond Bernath Saskatoon, SK |
1 | 1 | 1 | 0 | 5 | X | 8 | |||||
Event Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.69 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Daymond Bernath
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 90 |
| Record: | 55W - 35L |
| Extra Ends: | 4W - 2L |
| One-Point Games: | 6W - 5L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Daymond Bernath
| Games: | 53 |
| Record: | 24W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.81 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Yusuke Morozumi
Daymond Bernath
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















