Canadian U21 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U21 Junior Mens Championship
Mar 25 - Apr 1, 2022
|
| Draw Mar 30 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| ON (Rooney) Whitby, ON |
![]() |
0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 8 | |||
| NL (O'Leary) St. John's, NL |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
ON (Rooney)
| Games: | 11 |
| Record: | 10W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.28 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
NL (O'Leary)
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
NL (O'Leary)
| Games: | 43 |
| Record: | 30W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
ON (Rooney)
NL (O'Leary)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















