Boost National
Curling Scores
Boost National
|
| Draw Oct 4 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 2 | X | 9 | ||||
| Chelsea Carey Winnipeg, MB |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Season Statistics
| Games: | 108 |
| Record: | 83W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 6W - 2L |
| PF/G: | 8.62 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
| Games: | 45 |
| Record: | 18W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 6.41 |
| PA/G: | 8.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Chelsea Carey (Sep 5, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 8th End vs. Marianne Roervik (Nov 20, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 3rd End vs. Anna Hasselborg (Dec 7, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 1st End vs. Stefania Constantini (Nov 23, 2022)
> 3 in 7th End vs. Isabella Wrana (Oct 22, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Eun ji Gim (Sep 4, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 2nd End vs. Daniela Jentsch (Oct 6, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 6 in 4th End vs. Silvana Tirinzoni (Sep 5, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Casey Scheidegger (Sep 10, 2022)
> 4 in 5th End vs. Nancy Martin (Sep 2, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Nancy Martin (Sep 2, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















