U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Aug 31 - Sep 3, 2022
|
| Draw Sep 1 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stephanie Thompson Regina, SK |
0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 1 | X | 7 | |||
| Jessica Wytrychowski Calgary, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stephanie Thompson
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 10.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Jessica Wytrychowski
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 10.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Stephanie Thompson
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jessica Wytrychowski
| Games: | 28 |
| Record: | 9W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 8.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Stephanie Thompson
Jessica Wytrychowski
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















