Curling Stadium Alberta Curling Series #3
Curling Scores
Curling Stadium Alberta Curling Series #3
Oct 21 - 23, 2022
|
| Draw Oct 22 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Seungyoun Ha Chuncheon, KOR |
1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 3 | X | 10 | |||
| Marla Sherrer Lacombe, AB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
Event Statistics
Seungyoun Ha
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.89 |
| PA/G: | 5.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.75 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Marla Sherrer
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Seungyoun Ha
| Games: | 90 |
| Record: | 57W - 33L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 6W - 4L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Marla Sherrer
| Games: | 29 |
| Record: | 11W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.78 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Seungyoun Ha
Marla Sherrer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















