St. Galler Elite Challenge
Curling Scores
St. Galler Elite Challenge
Jan 20 - 23, 2023
|
| Draw Jan 22 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rebecca Morrison Stirling, SCO |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | ||
| Beth Farmer Stirling, SCO |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rebecca Morrison
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Beth Farmer
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Rebecca Morrison
| Games: | 78 |
| Record: | 45W - 33L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 6W - 8L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Beth Farmer
| Games: | 50 |
| Record: | 13W - 37L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Rebecca Morrison
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Beth Farmer (Aug 18, 2022)
> 4 in 8th End vs. Eirin Mesloe (Aug 18, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 5th End vs. Seungyoun Ha (Oct 23, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Eirin Mesloe (Aug 18, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 8th End vs. Eirin Mesloe (Sep 3, 2022)
Beth Farmer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















