Saville Shoot-Out
Curling Scores
Saville Shoot-Out
|
| Draw Sep 10 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Casey Scheidegger Lethbridge, AB |
![]() |
2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Ashley Howard Regina, SK |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
| Games: | 75 |
| Record: | 45W - 30L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 39 |
| Record: | 15W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.48 |
| PA/G: | 8.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Stacie Curtis (Feb 21, 2023)
> 5 in 8th End vs. Selena Sturmay (Jan 21, 2023)
> 5 in 4th End vs. TBD (Nov 18, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 4th End vs. Brett Barber (Nov 11, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Chelsea Carey (Sep 10, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Rachel Homan (Feb 23, 2023)
> 4 in 4th End vs. Rachel Homan (Jan 11, 2023)
> 4 in 8th End vs. Anna Hasselborg (Jan 10, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Kerry Galusha (Sep 22, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Kaitlyn Lawes (Apr 11, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















