HearingLife Tour Challenge Tier 1
Curling Scores
HearingLife Tour Challenge Tier 1
|
| Draw Oct 21 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
| Jennifer Jones Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 6.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
| Games: | 92 |
| Record: | 56W - 36L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 7L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
| Games: | 104 |
| Record: | 68W - 36L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 5L |
| PF/G: | 9.12 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 6th End vs. Isabella Wrana (Oct 30, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 6th End vs. Fay Henderson (Oct 28, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Isabella Wrana (Sep 4, 2022)
> 3 in 4th End vs. Eirin Mesloe (Sep 2, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 10th End vs. Stefania Constantini (Nov 23, 2022)
> 4 in 8th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 19, 2022)
> 4 in 6th End vs. Jennifer Jones (Oct 21, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 4th End vs. Eun ji Gim (Oct 7, 2022)
> 4 in 4th End vs. Eunjung Kim (Oct 7, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 6th End vs. Clancy Grandy (Oct 30, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 6 in 8th End vs. Alyssa Calvert (Jan 26, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 9th End vs. Kerri Einarson (Feb 26, 2023)
> 5 in 4th End vs. Delaney Strouse (Oct 1, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 2nd End vs. Meghan Walter (Jan 27, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















