Prism Flow Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Prism Flow Red Deer Curling Classic
Nov 18 - 21, 2022
|
| Draw Nov 20 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Aaron Sluchinski Calgary, AB |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
| Matt Dunstone Winnipeg, MB |
![]() |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Aaron Sluchinski
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Matt Dunstone
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.30 |
| PA/G: | 4.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Aaron Sluchinski
| Games: | 63 |
| Record: | 42W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 5.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Matt Dunstone
| Games: | 92 |
| Record: | 69W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 5W - 2L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 5.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Aaron Sluchinski
Matt Dunstone
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 5th End vs. Michael Brunner (Oct 19, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Tanner Horgan (Sep 16, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Greg Smith (Sep 21, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 4th End vs. Reid Carruthers (Oct 21, 2022)
> 3 in 3rd End vs. Karsten Sturmay (Sep 15, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 5th End vs. Bruce Mouat (Oct 20, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















