Czech Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Czech Mixed Doubles Championship
Feb 26 - Mar 1, 2022
|
| Draw Feb 27 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Zelingrova/Chabicovsky Prague, CZE |
WIN | W | ||||||||||
| Strnadova/Valek Prague, CZE |
LOSS | L | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Zelingrova/Chabicovsky
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 6.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Strnadova/Valek
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 5L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Zelingrova/Chabicovsky
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 12.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Strnadova/Valek
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Zelingrova/Chabicovsky
Strnadova/Valek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











