Moose Jaw Ford Curling Centre Doubles
Curling Scores
Moose Jaw Ford Curling Centre Doubles
Feb 4 - 6, 2022
|
| Draw Feb 5 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Springer/Springer Regina, SK |
3 | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | 4 | X | 14 | |||
| Remeshylo/Derksen Martensville, SK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Springer/Springer
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.29 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Remeshylo/Derksen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.35 |
| PA/G: | 12.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Springer/Springer
| Games: | 22 |
| Record: | 14W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 7.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Remeshylo/Derksen
| Games: | 13 |
| Record: | 3W - 10L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 12.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Springer/Springer
Remeshylo/Derksen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














