Gefle Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Gefle Mixed Doubles Cup
Jan 27 - 30, 2022
|
| Draw Jan 29 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Noreen/Granbom Stockholm, SWE |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| Ramsfjell/Ramsfjell Trondheim, NOR |
0 | 4 | 1 | 2 | 3 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Noreen/Granbom
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.52 |
| PA/G: | 8.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.83 |
| PA/G: | 4.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Ramsfjell/Ramsfjell
| Games: | 18 |
| Record: | 17W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.57 |
| PA/G: | 4.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.54 |
Scoring Records - Season
Noreen/Granbom
Ramsfjell/Ramsfjell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















