Curlers Corner AJCT Players' Championship
Curling Scores
Curlers Corner AJCT Players' Championship
Apr 1 - 3, 2022
|
| Draw Apr 1 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Myla Plett Airdrie, AB |
0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | ||||
| Augustana Vikings Camrose, AB |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Myla Plett
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.19 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Augustana Vikings
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.71 |
| PA/G: | 14.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Myla Plett
Augustana Vikings
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














