Mile Zero Cash Spiel
Curling Scores
Mile Zero Cash Spiel
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 27 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Norman Grande Prairie, AB |
0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Matt Willerton Edmonton, AB |
![]() |
1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Norman
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Matt Willerton
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ryan Norman
Matt Willerton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















