WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 7 - 10, 2022
|
| Draw Apr 10 - 6:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brakovska/Horacek Riga, LAT |
2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 0 | X | 11 | ||||
| Millere/Purmalis Riga, LAT |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brakovska/Horacek
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.33 |
| PA/G: | 9.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Millere/Purmalis
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Millere/Purmalis
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 12.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Brakovska/Horacek
Millere/Purmalis
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












