Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Oct 23 - 30, 2021
|
| Draw Oct 26 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Italy Marchese, E |
![]() |
2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | ||
| Slovakia Duris, R |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Italy
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.27 |
| PA/G: | 9.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Slovakia
| Games: | 11 |
| Record: | 3W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.76 |
| PA/G: | 10.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Italy
Slovakia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












