Stu Sells 1824 Halifax Classic
Curling Scores
Stu Sells 1824 Halifax Classic
Nov 10 - 14, 2021
|
| Draw Nov 10 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Paul Flemming Halifax, NS |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | X | 8 | |||
| Brent MacDougall Halifax, NS |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Paul Flemming
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.21 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Brent MacDougall
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.73 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Paul Flemming
| Games: | 42 |
| Record: | 23W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 4L |
| PF/G: | 7.46 |
| PA/G: | 6.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Brent MacDougall
| Games: | 23 |
| Record: | 10W - 13L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Scoring Records - Season
Paul Flemming
Brent MacDougall
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















