Curlers Corner AJCT Players' Championship
Curling Scores
Curlers Corner AJCT Players' Championship
Apr 1 - 3, 2022
|
| Draw Apr 3 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Kyler Kurina Okotoks, AB |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
| Ben Kiist Okotoks, AB |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyler Kurina
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 6.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Ben Kiist
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Kyler Kurina
| Games: | 15 |
| Record: | 8W - 7L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 7.24 |
| PA/G: | 8.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Ben Kiist
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.35 |
| PA/G: | 13.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Scoring Records - Season
Kyler Kurina
Ben Kiist
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














