Swedish Curling Men's Championship
Curling Scores
Swedish Curling Men's Championship
Mar 16 - 20, 2022
|
| Draw Mar 18 - 6:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Johan Engqvist Harnosand, SWE |
2 | X | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||||
| Johnny Eriksson Silverstenen, SWE |
0 | X | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Johan Engqvist
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.07 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Johnny Eriksson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Johan Engqvist
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.07 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Johnny Eriksson
| Games: | 15 |
| Record: | 3W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.14 |
| PA/G: | 10.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Johan Engqvist
Johnny Eriksson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











