WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 7 - 10, 2022
|
| Draw Apr 10 - 8:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rudzite/Zentelis Riga, LAT |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Barone/Veidemanis Riga, LAT |
![]() |
1 | 1 | 1 | 1 | 4 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rudzite/Zentelis
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 10.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Barone/Veidemanis
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Rudzite/Zentelis
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.00 |
| PA/G: | 7.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Barone/Veidemanis
| Games: | 31 |
| Record: | 13W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.23 |
| PA/G: | 8.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Scoring Records - Season
Rudzite/Zentelis
Barone/Veidemanis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















