Alberta Curling Series: Camrose
Curling Scores
Alberta Curling Series: Camrose
Nov 5 - 7, 2021
|
| Draw Nov 6 - 11:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marla Sherrer Lacombe, AB |
0 | |||||||||||
| Serena Gray-Withers Edmonton, AB |
0 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marla Sherrer
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Serena Gray-Withers
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.20 |
| PA/G: | 5.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Marla Sherrer
| Games: | 39 |
| Record: | 14W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 3L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 6.16 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Marla Sherrer
Serena Gray-Withers
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















