Boost National
Curling Scores
Boost National
Nov 2 - 7, 2021
|
| Draw Nov 4 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brad Jacobs Sault Ste. Marie, NONT |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Glenn Howard Penetanguishene, ON |
0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brad Jacobs
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.55 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Glenn Howard
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Brad Jacobs
| Games: | 69 |
| Record: | 51W - 18L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 7W - 2L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Glenn Howard
| Games: | 79 |
| Record: | 52W - 27L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 5L |
| PF/G: | 7.48 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Brad Jacobs
Glenn Howard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















