Curl Mesabi Classic
Curling Scores
Curl Mesabi Classic
Dec 17 - 19, 2021
|
| Draw Dec 19 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Shuster Chaska, MN |
![]() |
0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 8 | ||
| Scott Dunnam Philadelphia, PA |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
John Shuster
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.51 |
| PA/G: | 5.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.65 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scott Dunnam
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.25 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
John Shuster
| Games: | 40 |
| Record: | 27W - 13L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scott Dunnam
| Games: | 46 |
| Record: | 27W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 4L |
| PF/G: | 8.02 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
John Shuster
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 5th End vs. Tanner Horgan (Oct 9, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Jed Brundidge (Nov 18, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Scott Dunnam (Sep 11, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 2 in 1st End vs. Rich Ruohonen (Dec 19, 2021)
> 2 in 1st End vs. Korey Dropkin (Nov 19, 2021)
> 2 in 8th End vs. Korey Dropkin (Nov 17, 2021)
> 2 in 6th End vs. Korey Dropkin (Nov 17, 2021)
Scott Dunnam
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















